O mne

Akordeonista – Tibor Pokorný
Akordeonista – Tibor Pokorný

Tibor Pokorný DiS. art. je skúseným hráčom na akordeóne a vášnivým hudobníkom s viac ako 25-ročnou praxou. Narodil sa a vyrastal v meste Poprad a momentálne tam aj žije, kde objavil svoju lásku k hudbe a začal študovať na hudobných školách.

Po úspešnom absolvovaní Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša, strednej hudobnej školy v Topoľčanoch, Tibor pokračoval vo svojom hudobnom vzdelávaní na Konzervatóriu Jozefa Adamoviča, kde ukončil štúdium s absolutóriom. Jeho vzdelanie a oddanosť k hudbe ho pripravili na vzrušujúcu kariéru v oblasti hudobného vzdelávania a výkonu. 

V súčasnosti Tibor pôsobí ako učiteľ hudby hre na akordeón a korepetítor na Základnej umeleckej škole sv. Jána Pavla II. Jeho zanietenie a schopnosť prenášať hudobné znalosti na svojich študentov ho robia obľúbeným a motivujúcim učiteľom. Jeho práca na Základnej umeleckej škole sv. Jána Pavla II. mu umožňuje viesť a podporovať mladých talentovaných hudobníkov na ich hudobnej ceste.

 Okrem svojej pedagogickej práce je Tibor aj korepetítorom detského folklórneho súboru Letnička, kde svojimi hudobnými schopnosťami prispieva k výkonnosti a vývoju mladých talentov.

Tibor je tiež hrdým členom rómskej hudobnej skupiny Tibor Pokorný Band. S touto skupinou sa venuje profesionálnemu vystupovaniu a koncertovaniu, kde spája svoj talent na akordeón so srdcervúcou rómskou hudbou.

Svojou oddanosťou, talentom Tibor Pokorný prezentuje svoju lásku k hudbe prostredníctvom výučby, vystupovania a spolupráce s rôznymi hudobnými skupinami. Jeho príspevok k hudobnej komunite je významný a jeho vášeň pre hudbu je viditeľná vo všetkom, čo robí.